Home page Základní informace o systému SONICOM 2000 názorně Popisy modulů Vzorové systémy Mapa stránek Zavolejte nám nebo napište Volba jazyka
 
Vítejte ve světě Systému 2000   Systém 2000 ve zkratce

NAJDETE ZDE JEDNODUCHOST, ÚČELNOST, UNIVERZALITU, SPOLEHLIVOST A KVALITU.

Všestranný stavebnicový systém 2000 umožňuje hovory, konference, hledání i nalézání osob, předávání vizuálních informací, vyhlašování poplachů, ozvučení, dálkové ovládání, střežení, signalizaci a lokalizaci. Všechny tyto možnosti jsou zahrnuty v našem standardním software.

Každá stanice je vybavena vlastní inteligencí, proto nepotřebujeme žádnou ústřednu. Tím odpadají dlouhé kabely od každé stanice k ústředně. Stačí pouze jeden průběžný kabel od stanice ke stanici.

Máte problémy s komunikací? Je váš rozpočet napjatý? Začněte jednoduše se dvěma stanicemi na nejbolavějších místech a malým zdrojem napětí. Tento počáteční systém lze pak kdykoliv libovolně rozšířit. Stačí jen několik metrů tenkého kabelu k nejbližší stanici a již je nový účastník připojen. Princip propojení systému si můžete prohlédnout na schematickém obrázku. Rádi vám poradíme.

Ačkoliv jsou všechny stanice paralelně napojeny na jeden průběžný kabel, může každý s každým hovořit jednotlivě nebo skupinově, hromadně či konferenčně. Systém umožňuje více současných nezávislých hovorů. Volaná stanice nepotřebuje žádnou obsluhu, její uživatel může bez přerušení práce hovořit v klidném prostředí až ze vzdálenosti 20m od přístroje. Umíme se však vypořádat i s velmi hlučným prostředím.

Na displeji je vždy zobrazeno číslo volajícího. Sepne-li např. v noci některý detektor, stanice v kontrolní místnosti zazvoní, na displeji se objeví číslo napadeného prostoru a automaticky se sepnou příslušné mikrofony, případně kamery.mnohoúčelový stavebnicový systém

inteligentní interkom

nepotřebuje žádnou ústřednu

jednoduché paralelní zapojení - sběrnice

systém sestra pacient

komplexní řešení pro nemocnice, ústavy sociální péče, domovy důchodců, psychiatrické léčebny, věznice

možnost více současných nezávislých hovorů

skupinová a hromadná volání s přihlášením volaného

konference pro libovolný počet účastníků

špičková kvalita zvuku

mimořádná citlivost mikrofonu

LCD displej

čísla stanic volně programovatelná

paměť výzev ke zpětnému volání

průmyslové stanice IP65, propojovací stanice, releové jednotky

možnost připojení libovolných detektorů

kódové zámky, interfejsy, modemy Výhody systému 2000:
1.Vynikající kvalita zvuku.
2.
Vysoká citlivost mikrofonu, která umožňuje volané osobě volně odpovídat z prostoru až ze vzdálenosti 20 m. Díky tomu nepotřebujeme v nemocnicích hovorovou jednotku pro každého pacienta, ale stačí pouze jedna pro pokoj. Pacient dostane pouze přivolávací tlačítko, které lze kdykoliv jednoduše desinfikovat nebo vyměnit.
3.Necitlivost k elektromagnetickému rušení díky symetrickému zapojení vstupů.
4.
Vysoká bezpečnost proti sabotáži díky rozptýlené inteligenci na rozdíl od centrálních systémů, které jsou snadno sabotovatelné v centrálním bodě. Například první válka v Iráku skončila, když několik řízených střel proniklo betonovým pancířem a zničilo centrální řídící středisko v Bagdádu.
5.
Obrovské úspory instalačních nákladů. U centrálních systémů je nutno k ceně každé stanice připočíst náklady na instalaci kabelu mezi centrálou a stanicí. Například pro velký systém v areálu elektrárny o rozloze čtyř kilometrů čtverečních s 200 stanicemi by v centrálním systému každá stanice potřebovala v průměru kabel délky jednoho kilometru, což by znamenalo celkově 200 kilometrů kabeláže. Se systémem 2000 postačilo pouze 16 kilometrů.
6.
Nízké počáteční náklady, protože není nutno kupovat žádnou ústřednu. Uživatel může začít se dvěma stanicemi a malým zdrojem napájení a potom postupně krok za krokem systém rozšiřovat až do 9000 stanic.
7.
Vysoká spolehlivost systému 2000, který byl vyvinut ve Švýcarsku a je částečně vyráběn i v České republice. V současnosti je na světě v provozu více než 1.800 systémů.